Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
Türkçe
Üretici:
Murat DEMİREL
Limit:
*
Kategorisi:
Eğitim (172 program)

PuanMatik

Öss sisteminin değiştirilmesinden sonra birçok puan hesaplama programı ortaya çıktı.Ancak Puanmatik 1.0 ve 2.0 ' dan sonra Puanmatik 3.0 ' ı çıkarmak için ÖSYM'nin açıkladığı değerleri bekledim.Puanmatik 3.0 ile Sayısal, Eşit Ağırlık, Sözel 1 ve 2 puanlarınızı hesaplayabilirsiniz.Ayrıca değerlendirmeler son 5 yılın değerleri ve 2005 verilerinden yola çıkılarak yapılmıştır.Yeni soru sayıları doğrultusunda oluşabilecek değerler (ortalama ve st. sp.) dikkate alınmıştır.ÖSYM tarafından açıklanan Standart puan katsayılırının katkı oranlarının korunmasına ve testlerin güçlük düzeylerinin yansımalarına dikkat edilmiştir.ÖSS - 1 ve ÖSS - 2 Puanlarının oluşum mantığı aynı fakat soruların puan değerleri her Puan türü için değişiklik göstermektedir.100-300 aralığında dönüştürmede 1 Numaralı puanlarda soruların puan değerleri dikkat çekici biçimde artış görülmektedir. Bu nedenle;ÖSS'de baraj puanlarının kaç netle alınabileceği değişiklik göstermektedir. 1 ve 2 numaralı puanlar farklı yerlere yerleştirmede kullanılacağı için puanları birbiriyle karşılaştırmak mantıklı olmayacaktır. Bir öğrencinin 1 no'lu puanı doğal olarak 2 no'lu puandan fazla olabilir.ÖSYM'nin 2005 ÖSS için açıkladığı eşitliklerde 1-2 puan farklı değerlere ulaşılmıştır. Son 5 yılın değerleri dikkate alındığı için bu fark olmaktadır.Program kullanım açısından çok basit ve kullanışlı. En büyük avantajı ise çok küçük boyutlu olması.

PuanMatik İçin Yorum Yap

reklam

Eğitim Kategorisi Çok İndirilenleri

 • Takistoskop Hızlı Okuma Programı Hızlı Okuma Egzersizleri

  Takistoskop gözün görme çevikliğini arttırma çalışmalarında kullanılan bir araçtır. Bu araç bir metni 10ms ile 100ms arasında bir hızla gösterip gözünüzün görme çevikliğini arttırır.

 • Google Earth Harita Programı

  Sanal tura çıkarak dünyanın herhangi bir yerine gidin. 3D yapıları, görüntüleri ve arazileri keşfedin. Şehirleri, yerleri ve yerel işletmeleri bulun. Aydaki uydulardan kendi evinizi görmeye ne dersiniz ?

 • Öğrenci Geliştirme Sistemi ÖGS Öğrenci Planlama Programı

  Öğrencilerin sıkça yaşadığı programlama sorunu çözmek. Özellikle dershane ve okullarda öğrencilere yapılan rehberlik çalışmalarının sürekli olması ve takip edilmeleri nedeniyle haftalık veya aylık ödevlendirme yapılmasını sağlamak.

 • Arapça Klavye

  Bu ücretsiz açık kaynak Arapça Klavye programını kullanarak kısa Arapça metinlerinizi fareyi kullanarak kolayca yazabilir ve kaydedebilirsiniz. Program tamamen ücretsiz olup geliştirilmesi, dağıtılması serbesttir.

 • ElvanPark-Zil Programı

  ElvanPark "Okul Zili Programı" Okullar, Yurtlar, Dershaneler ve diğer eğitim kurumları için, genel olarak tasarlanmış zil programıdır.

 • ISO 9000 Fırsatı [e-kitap]

  ISO 9000 Fırsatı [e-kitap] ISO 9000 ile ilgili pek çok soruya cevap bulabileceğiniz güzel bir e-kitap uygulamasıdır.

 • Emosis Soru Bankası

  Emosis: Fors Bilişim Yazılım Donanım Otomasyon ve Ar-Ge Hiz.San.Tic.Ltd.Şti. tarafından geliştirilen Emosis, bireysel versiyonuyla öğretmenlere, kurumsal versiyonuyla eğitim kurumlarının kullanımına sunulmuştur.

 • Melodili Okul Zili

  Program ile okullarda, dershanelerde, kurslarda bilgisayara bağlı bir ses sistemi yardımı ile belirlenen saatlerde zil çaldırabilirsiniz. Ayrıca program ile törenlerde İstiklal Marşı çaldırabilir, acil durumlarda ikaz sesi çalabilirsiniz.

 • FullSosyal Bilgi Yarışması

  İlköğretim 6-7-8.sınıfların sosyal bilgiler ve TC.İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerinin bütün ünitelerini konu alan etkileşimli ders uygulamasıdır.Özellikleri: 21 yarışma ve 630 sorudan oluşan geniş bir soru bankasıdır.

 • İlköğretim 8. Sınıf Matematik Seti

  İlköğretim 8. Sınıf Matematik Manipülatifleri.Manipülatif kelimesi İngilizce'de herhangi bir nesneye dokunarak,nesneyi kullanarak ve fiziksel özelleklerini değiştirerek farklı bir şekle ve kalıba döndürme anlamına gelmektedir.