Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
Türkçe
Üretici:
Hannu Räbinä, Jukka Räbinä
Limit:
Yok
Kategorisi:
Araba - Yarış (15 program)

GeneRally

GeneRally, basit ses ve grafik efektlerinin altında araba ayar/seçenek çeşitliliğinin getirdiği rekabetçi oyunlar kurabilmeyi sağlayan bir yarış programıdır. Mevcut pekçok hazır piste ek olarak kendi pistinizi çizme imkanını sunması da önemli bir özelliğidir. F1 ve ralli tutkunları kadar çocuklar için de basit yapısının ötesinde pit stop dahil araba yarışlarının temel kurallarının geçerli olduğu bir simülatör programıdır.
Programın idare ettiği arabalar da dahil toplam altı araba aynı anda yarışılabilmektedir. Yarışacak arabaların altısını da klavyeden farklı insan oyuncuların idare etmesi teknik olarak mümkünse de, bir en çok iki insan oyuncunun ergonomik olarak rahat biçimde klavyeye eşzamanlı erişebileceği düşünüldüğünde 1-2 kişilik bir oyun olduğu söylenebilir. Programın yönettiği arabaların sürücü ustalığı/hızı ayarlanabilmektedir. Ayrıca sizin kullanacağınız araba dahil tüm arabaların benzin tüketimi, alabileceği yakıt ağırlığı, lastik aşınma oranı ve çarpışmalarda oluşacak hasar oranları ayarlanabilmektedir. Ek olarak yarışın kaç turdan oluşağı ya da sezonun kaç yarıştan ve kaç pistten oluşağı gibi değişkenler de puanlama sistemine ek olarak yarış ya da sezon öncesi ayarlanabilir değişkenlerdir.
Oyunun metin tabanlı dil desteği vardır ve Türkçe dosyası üretici sitesindeki Download sayfasının en altındaki zip dosyasında bulunmaktadır. Tek yapılması gereken ilgili zip dosyasındaki Türkçe dosyasını programın Lang isimli klasörüne kopyalamaktır. Bu dosyayı Notepad ya da benzeri bir program ile değiştirerek kendi tercümenizi de oluşturabilirsiniz.
Programı zip dosyasi olarak indirmeniz durumunda kurulum gerekmeksizin bir klasöre açıp GeneRally.exe dosyasından çalıştırabilirsiniz. Aynı şekilde kendi pistlerinizi yaratabileceğiniz yardımcı programı da TrackEditor.exe dosyasından açabilirsiniz.
Çok çeşitli yarış/araba değişkenlerini kendi sürüş gücünüze göre ayarlayabilmenin sağlayacağı çekişmeli yarışmalar yaratabilme özelliğini ve basit görüntüsü altında yatan keyifli oynanabilirliği beğenmeniz durumunda muhtemelen GeneRally'nin aynı pistte birden çok yarıştan oluşan sezonlar için toplam puanların hesaplandığı bir istatistik tablosuna sahip olmamasını tek eksikliği olarak görebilirsiniz.
GeneRally 1.05

GeneRally İçin Yorum Yap

reklam

Araba - Yarış Kategorisi Çok İndirilenleri

 • Mad Truckers

  Kahramanımız Newyork'ta büyük bir şirkette yazmanlık yapmaktadır. Fakat günlük işlerden artık sıkılmıştır. Kendisi bu hayattan çıkmak istemekdedir. Birgün kahramanımıza dedesinden bir kamyon ve küçük bir kargo şirketi kalır.

 • Ace Speeder Oyunu

  Ace Speeder 3Boyutlu bir yarış oyunudur. Oyunun içerisinde çeşitli parkurlarda var ve istediğiniz parkurda mücadele edebiliyorsunuz. Klavyenizi kullanarak kolayca oyunu oynayabilirsiniz. Boyutunun küçük olmasına rağmen çok eğleneceğinizi düşünüyorum...

 • Crazy Taxi 3

  Bu oyunda taxicilik yapıyorsunuz.Şehirdeki müşterileri size belirtilen yere iletiyorsunuz.

 • Re-Volt

  Re-Volt, radyo kontrollü oyuncak arabaların yarışını konu alan güzel ve eğlenceli bir araba yarışı oyunudur. Oyunda ister rakiplerinizi gizli silahlar ile safdışı bırakın isterseniz de bitiş çizgisini onlardan önde bitirin. Bu seçim tamamen size ait.

 • Race Driver: Grid

  Codemasters, Race Driver: GRID ile yarış oyunları kategorisine iddali bir girişim daha yaptı. Özellikle kullanılan grafik motoru sayesinde görsel bir zenginlik taşıyan Race Driver: Grid, tamamen gerçek zamanlı bir dünyada yarış keyfi sunuyor.

 • 18 Wheels of Steel: Haulin

  18 Wheels of Steel Haulin', meşhur bir tır sürme oyunu. Kurallara uygun bir şekilde şoförlük yaparak, kargonuzu zamanında ulaştırmaya çalışmalısınız. Benzin ve molalarınız da tabii ki var.

 • GeneRally

  GeneRally, basit ses ve grafik efektlerinin altında araba ayar/seçenek çeşitliliğinin getirdiği rekabetçi oyunlar kurabilmeyi sağlayan bir yarış programıdır.

 • Acrobat Reader (Palm Os)

  Tanıtım:Adobe'nin *.pdf uzantılı dökümanları açmak için hazırladığı Acrobat Reader programının Palm Os işletim sistemine göre hazırlanmış hali. Bu program ile, *.pdf dosyalarını okuyabilir ve yazıcıdan çıktı alabilirsiniz.

 • Need for Speed ProStreet Demo

  Efsanevi Need for Speed serisinin son oyunu ProStreet'in demosu yayımlandı. Bir çok yenilik ve bir çok görsel efekt de oyunda artık mevcut. Ve bu sayede oyun artık daha da gerçekçi görüntülere sahip. Demo versiyonunda bir BMW M3 kullanma imkanı sunuluyor.

 • Driving Speed

  Driving Speed 2, ücretsiz ve kaliteli grafiklere sahip bir yarış oyunu. 4 güçlü V8 yarış arabasından birini seçip, 11 rakiple iki turlu pistte yarışabiliyorsunuz. Driving Speed 8 oyuncu ile de Multiplayer oynanabiliyor.