Lisans:
Süre Kısıtlı
Dil Desteği:
İngilizce
Üretici:
Macromedia
Limit:
Sınırlı kullanım
Kategorisi:
Sayfa Tasarlayıcılar (34 program)

Dreamweaver 8

Dreamweaver bildiğiniz üzere bir web tasarım programıdır. Programla bilgisayarınızda olan bütün asp, html, php, asp.net, css gibi türleri açıp düzenleyebilirsiniz. Programla düzenlediğiniz yada yeni açtığınız bir sayfaya resim, flash oyun, flash video, video vs. şeyleri aktarabilirsiniz. Dreamweaver 8 bir önceki sürümlerine hitaben daha çok geliştirildi.
Başta paneller olmak üzere her şey yenilendi. Programın barındırdığı örnek html kodlarına daha fazla kod eklendi. Dreamweaver üreticileri tarafından hazırlanmış örnek şablonlarda CSS ile hazırlanmış şablonlar bulunmakta. Bu CSS şablonları sayesinde web sitenizi yapmanız fazla zamanınızı almayacaktır. Evet geldik Dreamweaver?da ki en büük soruna. Bu programda Türkçe karakter desteği yok. Yani ğ,ş,ı,İ,ü,ç gibi harfleri yazmıyor. Bu yüzden bu ince konudaki ayarı bizim yapmamız gerekiyor. ğ,ş,ı,İ,ü,ç gibi harflerin aynen yazılması için aşağıdaki adımları uygulayınız. Dreamweaver'ı açtıktan sonra: Edit > Preferences > Fonts Sekmesine girin. Sonra Default Encoding'den Other'ı seçin. Sonra orada Font Settings var ordanda Other'ı seçin. Aşağıdaki yerlerde hep Türkçeyi seçin.Ve OK'a tıklayın.Dreamweaver'ı kapatıp yeniden açın.Artık o harfler işleyecektir. Program sayesinde kolayca Fotoğraf Albümü oluşturabiliyorsunuz. Ama sisteminizde Fireworks yüklü olmalıdır. Dediğim gibi Kolayca Fotoğraf Albümü oluşturabiliyorsunuz. Siz sadece Fotoğrafları seçin. Fireworks Ve Dreamweaver ortak olarak bir Fotoğraf Albümü oluşturacaklar. Dreamweaver e bu sürümünde Flash Videoları ekleme özelliği eklendi. Artık bir Flash Video?sunu Dreamweaver sayesinde web sitenize koyabileceksiniz. Ayrıca web sitenizde ziyaretçilerinize Online Film izletme özelliği de eklendi. Programın bu sürümünde Xara Menu Maker, 123 Flash Menu, DHTML Menu gibi programlarıda kullanabiliyorsunuz. Programda Flash Menü yapma özelliği de var. Bir sürü Flash Menü Templateleri var. Bunları değiştirip kendi menünüz yapabiliyorsunuz. Bunlara link verebiliyorsunuz. Bu programın yeni sürümünde Php, cgi, asp.net dillerini açabiliyor,bunları değiştirebiliyorsunuz. Bu programı herkese tavsiye ediyoruz.

Dreamweaver 8 İçin Yapılan Yorumlar

Dreamweaver 8 İçin Yorum Yap

reklam

Sayfa Tasarlayıcılar Kategorisi Çok İndirilenleri

 • Dreamweaver 8

  Dreamweaver bildiğiniz üzere bir web tasarım programıdır. Programla bilgisayarınızda olan bütün asp, html, php, asp.net, css gibi türleri açıp düzenleyebilirsiniz.

 • BlueVoda Website Builder

  Web sayfası yapmak istiyorsunuz fakat bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Blue Voda sizin yardımınıza koşuyor. Çok küçük boyuta sahip olan bu program bilgisayarınıza kurduğunuzda bile çok küçük bir alan kaplıyor.

 • Nvu

  NVU, web sayfaları oluşturmanızı ve düzenlemenizi sağlayan bir web editörüdür. WYSIWYG tarzında bir web editörü olduğundan NVU'nun kullanımı oldukça basittir. FrontPage ve Dreamweaver gibi programlardan aşağı kalır yanı olmayan NVU, tamamen ücretsizdir.

 • Macromedia Dreamweaver MX 2004

  Macromedia Dreamweaver MX 2004 tasarımcıların en çok kullandığı sayfa tasarım programıdır. Dreamweaver ile tasarım yapmak çok kolaydır, aynı zamanda birçok programlama diline destek veren bu program ile kodlama da yapabilirsiniz.

 • CSS Spy

  CSS Spy, web sitesi yapımcıların kullandığı CSS biçimini kullanarak, web sitesi düzenlemeyi ve genişletmeyi sağlayan bir uygulamadır.

 • Adobe Dreamweaver

  Standartları temel alan Web siteleri ve uygulamalar tasarlayın, geliştirin ve sürdürünSektörün önde gelen web tasarım araçlarını kullanarak birinci sınıf web siteleri ve uygulamalar oluşturun.

 • MySQL User Administrator

  MySQL Kullanıcı Yönetici bir yazılım MySQL Yöneticiler için Grafik Kullanıcı Arayüzü ve kullanımı ile MySQL kullanıcıların kolay yönetimi sağlamak için tasarlanmıştır. TR:MySQL Kullanıcı Yöneticisİ 1.0MySQL User Administrator 1.

 • Encrypt HTML Pro

  Üreticinin açıklaması:Encrypt HTML Pro; HTML sayfalarınızın kaynak kodlarını ziyaretçilerinizden saklamanız, sayfanızı sadece internet üzerinden erişilebilir kılarak kopyalanmasını engellemeniz için gerekli şifreleme işlemini gerçekleştiriyor.

 • WebProse Designer

  WebProse Designer, HTML kodlarıyla uğraşmadan site yapabileceğiniz çeşitli özelliklere sahip bir program. Foto albümleri, link kutuları v.b. hızlı ve kolay yapmanız için araçlara sahip.

 • Xtreeme DHTML Menu Studio Pro

  Xtreeme DHTML Menu Studio Pro; HTML veya JavaScript bilgisine sahip olmadan programın içinde gelen 80 tane hazır script ile DHTML drop down menüler yapabilirsiniz. PHP/ASP/JSP/.NET desteğine sahiptir.