Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
İngilizce
Üretici:
Boreas
Limit:
*
Kategorisi:
Çeşitli (571 program)

Boreas Linux

Elektrik ve Elektronik geliştiricileri için hazırlanan, doğrudan CDden çalışan, simülasyon, baskı devre ve şema çizimi, PIC programlama gibi konulardaki Linux yazılımlarının bulunduğu özel bir işletim sistemi.Boreas LINUX'un içerdiği elektrik/elektronik yazılımlarından birkaçı:Simülasyon* Tk gate 1.8.4 / AND, OR kapıları, flip flop, buton, led gibi elemanlardan oluşmuş dijital devreleri test eden bir yazılım* Ksimus 0.3.6 / Dijital (Logic) Simulator* Krelais 0.2 / Elektrik için düşünülmüş, zaman röleleri ve anahtarlardan oluşan devreleri test eden bir program.* NG SPICE, 0.5 /Direnç, bobin, kondanstör, transistör, op-amp vb. elektronik elemanlar kullanılarak hazırlanan devreleri test edip sonuç veren, moduller bir simulasyon yazılımı.* gnucap 0.34 / SPICE ile aynı işlemi yapan farklı bir program.* GTK Wave 1.3.34 / Elektronik dalga izleyicisi* gwave 20031224PCB* PCB 1.99J / Baskı devre çizim programı.* Gerbv 0.16 / Baskı devrelerde kullanılan standart Gerber dosyasını okumaya yarayan bir programPaket* gEDA 20040111 / Şema çizim programı ve yukarıda bahsedilen pcb, gwave programlarından oluşmuş bir paket.* Electric 6.05 / Baskı devre, şema ve simülasyon yapılabilen paket bir program.Mikro denetleyici* gpsim 0.20.14 / PIC için yazdığınız programları test edebileceğiniz bir yazılım.* gputils 0.12.4 / PIC mikro denetleyiciler için hazırlanmış paket bir yazılım.(Assembler ve kendi özel algoritma dili için derleyici vb. programlar)* Jal 0.4.60 / Pic 'ler için hazırlanmış ve PIC programlamayı çok basitleştiren GNU GPL lisanslı bir programlama dili.* SDCC 2.4.0Şema* Xcircuit 3.1.19 / Devre şeması çizmek için eklenen başarılı bir program.

Boreas Linux İçin Yorum Yap

reklam

Çeşitli Kategorisi Çok İndirilenleri

 • Eagle Elektronik Devre Çizim Programı

  Elektronik devre çizimi yapabileceğiniz ve ücretsiz indirebileceğiniz bir yazılım. Programın içinde bir çok güncel devre elemanı ve elemanlara ait bilgiler(üreticisi,ayaklarının isimleri,...) bulunmakta

 • Kripper VCD Divx Çevirici

  Kripper, VCD'lerinizi Divx biçimine; Divx biçimindeki dosyalarınızı da CD'ye kaydetmenizi sağlar. VCD'leri Divx biçimine rip yapmak için cdrdao dönüştürücüsünü kullanır.

 • Gaim

  Gaim programının Pardus sürümüdür. Bilindiği gibi Gaim; Yahoo, AIM/ICQ, Jabber, MSN, Google Talk, QQ, GroupWise, SIMPLE, Gadu Gadu ağını destekleyebilen çoklu bir sohbet programıdır.

 • Network Security Toolkit [Live CD]

  Network Security Toolkit-NST (Ağ güvenlik Araçları) Fedora Core 2 tabanlı özel araçlarla donatılmış Live CD(Çalışan CD)'dir. Adından da anlaşılabileceği gibi Ağ güvenliği konusunda özelleştirilmiş komple bir Ağ güvenliği araçları topluluğudur. insecure.

 • Gentoo

  Özellikle ileri seviye linux kullanıcılarına hitap eden linux dağıtımıdır. Sistemi kendisi derlemek ve her şeye hakim olmak isteyen kullanıcıların tercihidir. Zor olmasına rağmen kararlı bir sistem sunar.

 • Boreas Linux

  Elektrik ve Elektronik geliştiricileri için hazırlanan, doğrudan CDden çalışan, simülasyon, baskı devre ve şema çizimi, PIC programlama gibi konulardaki Linux yazılımlarının bulunduğu özel bir işletim sistemi.

 • Ettercap

  Anahtarlı yerel ağlar için hazırlanmış çok amaçlı bir izleyici program olan Ettercap, birçok protokol için aktif ve pasif çözümlemeyi destekliyor.

 • SimplyMEPIS Linux

  Kurulum gerektirmeden CD'den çalışan harika bir debian tabanlı Linux GNU/GPL dağıtımı. ISO formatındaki bu dosyayı bir cd ye yazarak bilgisayarınızı başlatıp gerekebilecek her türlü programa kolayca erişin.

 • Pardus Ulusal İşletim Sistemi

  Üreticinin açıklaması: Pardus Ulusal İşletim Sistemi'nin CD üzerinde çalışan sürümünü içeriyor. CD içerisinde ofis araçları (metin düzenleyici, hesap tablosu, sunum hazırlayıcı, vb.), İnternet araçları (tarayıcı, e-posta, sohbet, vb.

 • Mandriva Linux Free

  Özellikle ev kullanıcılarına hitap eden Mandriva Linux Free 2007, daha önceki sürümlerde de olduğu gibi ses, görüntü, arşivleme, internet, program geliştirme ve ofis alanlarında çok sayıda program içeriyor ve programların hemen hemen hepsi yayınlanan son